هزینه بالای اجاره دستگاهها و تجهیزات عکاسی و فیلمبرداری + قیمت‌

با تشدید استقبال از عکاسی مجالس عروسی و ساخت کلیپ در این زمینه در کنار افزایش فیلمبرداری و عکاسی از سمینارها و جشن‌های رسمی، استفاده از تجهیزات عکاسی و فیلمبرداری به شدت افزایش یافته است. این در حالی است که تامین تمام تجهیزات به هزینه بالا نیاز دارد و استفاده از تمام آنها در طول سال بسیار کم اتفاق می‌افتد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، از این رو تمام تجهیزات و مسائل مورد استفاده در یک آتلیه موجود نیست و برای جبران این نقیصه واحدهایی در سطح شهر دایر شده‌اند که تجهیزات و وسایل عکاسی و فیلمبرداری تا سطح پیشرفته سینمایی را در اختیار عکاسان و فیلمبرداران قرار می‌دهند. محصولاتی که توسط این واحدها اجاره داده می‌شود شامل دوربین (body)، لنز، سه پایه، باتری اضافه، فیلتر رنگ و دوربین فیلمبرداری است.

یک عکاس و فیلمبردار در این رابطه گفت: در حال حاضر سه نوع از دوربین‌های عکاسی به نام‌های 5DMARK II، 5DMARK III و 7D که تولید کارخانه CANON است اجاره داده می‌شود.

فرزاد حمزه ادامه داد: این دوربین‌ها در شرق تهران به ترتیب روزی 45 هزار تومان، ‌85 هزار تومان و 50 هزار تومان اجاره داده می‌شود که همین دستگاه‌ها در غرب تهران به ترتیب 85 هزار تومان، 130 هزار تومان و 90 هزار تومان برای یک روز کاری اجاره داده می‌شود.

او تصریح کرد: یک روز کاری این واحدها به دو سانس تحویل و دریافت تقسیم می‌شود که از ساعت 8 تا 15 زمان تحویل دستگاه به مشتری و از عصر تا 3 بامداد زمان دریافت دستگاه از مشتری است.

وی ادامه داد: برای اجاره کردن دستگاه و تجهیزات از این واحدها نیاز به یک کارت ملی و چک ضمانت به مبلغ دستگاه و تجهیزات است.

این عکاس و فیلمبردار که از تجهیزات این واحدهای صنفی استفاده می‌کند، یادآور شد: لنز و بدنه دوربین به صورت جداگانه اجاره داده می‌شوند و قیمت اجاره لنز، بنا بر مقدار عکاسی و فیلمبرداری و فاصله سوژه از دوربین روزانه 25 تا 70 هزار تومان است.

وی تاکید کرد: هم‌چنین سه پایه بنا بر کارایی و انواع مختلف آن بین 6000 تا 15 هزار تومان روزانه هزینه اجاره داده می‌شود.

حمزه در رابطه با افزایش استقبال استفاده از دستگاه فیلمبرداری کرین گفت: کرین به تنهایی بنا بر متراژ 4، 6، 8 و 12 متری از 24 هزار تا 400 هزار تومان و اگر همراه با فرد فنی و حمل و نقل اجاره داده شود به ازای هر آپشن 40 هزار تومان به هزینه اجاره افزوده می‌شود.

او بیان کرد: هزینه اجاره هر باطری اضافه عکاسی 2000 تومان است و در کنار آن فیلتر رنگی بنا بر سایز انتخابی 2000 تا 15 هزار تومان هزینه اجاره دارد.

وی تاکید کرد: هزینه هر ساعت اجاره دوربین فیلمبرداری از 10 هزار تومان تا 900 هزار تومان است که این 900 هزار تومان برای دوربین RED است که حتما همراه با فرد فنی اجاره داده می‌شود.

این عکاس و فیلمبردار در پایان تاکید کرد: به دلیل عدم استفاده درست از کارت‌های حافظه، واحدهای صنفی اجازه اجاره آن را ندارند.

 

منبع خبر: ایسنا

رسانه ياسين : مركز اجاره تجهیزات عكاسی ، فيلمبرداری و صدابرداری در کرج و تهران 

 رسانه ياسين : مركز اجاره تجهیزات عكاسی ، فيلمبرداری و صدابرداری در کرج و تهران

مرکز اجاره دوربین عکاسی و فیلمبرداری ، تجهیزات صدا، نور و حرکتی rent camera and lens photography equipment video camera rental mr golparast in karaj tehran iran

تجهیزات سینمایی جیبر - اجاره کرین و اپراتور

اجاره دوربین و تجهیزات حرفه ای سینمایی و فیلمسازی در تهران

عکاسی پانوراما و تور مجازی صمیمی

درج آگهی با پیامک

فروشنده و خریدار محترم لوازم عکاسی، شما می توانید برای درج آگهی در سایت، علاوه بر فرم ثبت سفارش با استفاده از سامانه پیامکی متن کامل آگهی خود (اعلام خرید و یا فروش، مشخصات ، تلفن همراه و یا ثابت و متن آگهی) را به شماره 50002691821 پیامک بفرستید.

درج آگهی در سایت رایگان است.

حذف آگهی از سایت

برای حذف آگهی تان از سایت، با همان شماره های که در سایت آگهی ثبت کرده اید، عدد 2 (متن پیامک فقط عدد 2 باشد) به شماره 50002691821 پیامک بفرستید و یا با شماره 09121943801 تماس بگیرید.

 

 

برخی از مطالب سایت

جستجوی سریع

JoomShaper