مصاحبه سایت بازار عکاسی با بهروز سهرابی مدیر شرکت رسانه یاسین

گفت و گو با بهروز سهرابی مدیر شرکت رسانه یاسین

در خصوص اجاره تجهیزات عکاسی و فیلمبرداری


حرفه عكاسى كه از هنرهاى شاخص در جامعه امروزى ما به شمار مى رود، در ظاهر از امور ساده و ابتدايى به نظر مى آيد تا آنجايى كه اكثر افراد به خريد دوربين هاى نيمه حرفه اى بسنده كرده و در محيط خانوادگى خودشان نيز يه امر عكاسى مى پردازند.
اما آنچه مهم تلقى مى شود آن است كه اين كار نه تنها ساده نمى باشد بلكه به تخصص و تجربه خود نيازمند است و چه بسيار افرادى كه در اين زمينه سال ها كار كرده تا بتوانند تجربه كافى را كسب نمايند.
در اين ميان اما افرادى نيز شبانه روز سعى در حرفه اى كردن مردم دارند كه در اين مطلب منظور نگارنده را از طرح اين موضوع از طريق مصاحبه با يكى از متخصصان و با تجربه ترين افراد در حوزه عكاسى، فيلمبردارى و ساير حوزه ها نه از لحاظ فيلمسازى و يا عكاسى بلكه از طريقى ديگر متوجه خواهيد شد.
خبرنگار اين سايت گفت و گو ى تفصيلى امروز را به بهروز سهرابی، فعال حوزه اجاره تجهيزات فيلمبردارى، عكاسى و فيلمسازى اختصاص داده است كه باهم اين گفت و گو را مى خوانيم.

جناب سهرابى در ابتدا خودتون رو معرفى بفرماييد.
من بهروز سهرابى هستم و مدرك كارشناسى ارشد دارم. از سال ١٣٨١ كار خود را آغاز كرده ام  و از سال 92 به صورت حرفه ای کار می کنم.


درخصوص کارتون برامون توضیح بدید، درحال حاضر چه کارهایی انجام میدید؟
ما درواقع به عنوان شرکتی تحت عنوان رسانه یاسین، پشتیبانی تولیدات ویدیویی و تامین عوامل پروژه ها را انجام می دهیم که در همین راستا اجاره تجهیزات این حوزه را نیز سال ها است که به صورت تخصصی و ویژه در دست داریم. در ابتدا با سرمایه گذاری اولیه و اندک این کار را شروع کردیم و با گذشت زمان و همچنین با کسب تجربه بیشتر، سرمایه گذاری را افزایش و تجهیزات را به روز کردیم.


با توجه به قیمت های بالایی که باید در خرید تجهیزات تولیدات ویدیویی پرداخت شود، شما نیز اجاره های بالایی از مردم و علاقمندان در این حوزه می گیرید؟
  قیمت خرید تجهیزات بالا و البته قیمت اجاره هایی که توسط برخی از همکاران ما از مردم گرفته می شود قطعا امور را هر روزه سخت و سخت تر خواهد کرد چراکه برای هیچ فردی مقرون به صرفه نیست که برای مصرفی چند روزه هزینه های هنگفت و بسیاری را برای تجهیزات خرج کند. در همین راستا نیز ما و سایر شرکت های تجهیزات، با به روز کردن وسایل خود سعی در کمک به مردم و درک توانایی آنها در پرداخت مبالغ داریم.


بیشترین همکاری شما با چه افراد و یا اقشاری است؟
بیشتر مشتریان ما یا افراد نیمه حرفه ای هستند که در حوزه فیلمسازی و به ویژه فیلم های کوتاه مشغول هستند، یا افرادی می باشند که برای همایش ها و جشنواره ها، مراسم ها و جشن های عکاسی و مدلینگ به دوربین و تجهیزات نیاز دارند و یا افراد حرفه ای در حوزه سینما و تلویزیون می باشند که برای مدت زمان خاصی تجهیزات را اجاره و پس از اتمام پروژه به شرکت برمی گردانند.


چه نوع دوربین هایی بیشتر مورد استفاده و استقبال قرار می گیرند؟
 در پاسخ به این سوال نمی توان نوع خاصی از دوربین را نام برد چراکه علیرغم ارتباط و وجه مشترکی که در لفظ فیلمبرداری وجود دارد اما به دلیل تفاوت در کارایی و کیفیت کار، استفاده دوربین ها متفاوت است. اما نکته جالب ومورد توجه این است که امروزه با ورود دوربین های (( DSLR به عرصه فیلمبرداری، این دوربین ها با توجه به کیفیتی که دارند و فول فرم بودن آنها و همچنین به دلیل اینکه کراپ تصویر ندارند، در مراسمات عروسی به کار گرفته می شوند که البته این دوربین ها به دلیل استهلاکی که دارند به هیچ وجه برای شرکت های تجهیزاتی مفید و سودمند نیستند و این درحالی است که این دوربین ها هر روزه ددد پیشرفت و حرفه ای شدن هرچه بیشتر، گام برمیدارند.


روند اجاره تجهیزات در شرکت شما به چه صورت است؟
در وهله اول در شرکت ما کار برپایه اعتماد پیش می رود. اگرکه نتوانیم به مشتریانمان اعتماد کنیم و وسایل را به آنها بدهیم به هیچ وجه قادر به ادامه کار نخواهیم بود اما در هر صورت وجه التزامی نیز مطرح می باشد که تحت عنوان ضمانت است. در این مورد ضمانتی که مطرح می شود به دو شیوه خواهد بود، 1 اخذ معرفی‌نامه از معرف اشخاص است و 2 اخذ چک ضمانت از افرادی می باشد که ناشناخته و برای نخستین بار به ما مراجعه می کنند.


درخصوص تحویل وسایل توسط مشتری ها به شما به چه صورت عمل می کنید؟
وسایل در هنگام تحویل، باید بر روی میز کانتر کارشناس حاضر در شرکت چک شده و با همان کیفیتی که به مشتری داده ایم، با همان کیفیت نیز تحویل بگیریم و چنانچه خسارتی وارد شده باشد، توسط کارشناس تعمیر و هزینه خسارت اعلام و از فرد اخذ می گردد.

      
 درصورتی که تجهیزات شما توسط مشتری بازگردانده نشود، تکلیف چه می شود؟

این موضوع، موردی است که حتی در سال 94 برای ما پیش آمده است که از مراجع قانونی موضوع را پیگیری کردیم که البته با موفقیت مشکل موجود، به پایان رسید. اما اکنون با توجه به تجارب گذشته قراردادهای مطمئن و بسیار محکمی با مشتریان بسته می شود تا با مشکلی روبه رو نشویم.


تابه حال ضرر و یا خسارتی داشته اید که چشمگیر بوده باشد؟
به طور قطع یقین کار اجاره تجهیزات در عین حالی که جذاب است، مشکلات و دردسر های خود را نیز دارد که برای مجموعه ما بزرگترین اتفاق، خسارت 18 میلیون تومانی بوده است.


درمورد تجهیزات فیلمبرداری که برای استفاده در زیر آب دارید، برامون کمی توضیح دهید.
برای فیلمبرداری در زیر آب کاوری برای پوشش دوربین ها داریم که با پوشش دوربین ها توسط این کاورها از ورود هرگونه آب به درون دوربین جلوگیری می کند؛ همچنین دوربین های شرکت گوپرو نیز در شرکت ما موجود است و این نوع دوربین ها مخصوص استفاده در زیر دریا می باشند. نکته ای که در رابطه با تفاوت روکش ها با این نوع دوربین می باشد متراژ مورد استفاده می باشد که روکش ها تا حداکثر 7 متر و دوربین ها تا 40 متر در زیر دریا را با مقاومت به فیلمبرداری می پردازند. که البته بیشترین استفاده از این دوربین ها برای ساخت فیلم های اکشن می باشد.


برای ارائه خدمات بیشتر، آیا نیرویی در جهت ساخت فیلم و یا عوامل فیلم دارید؟
با توجه به این بحث که در حال حاضر با گذشت سال ها، افتخار همکاری با فیلمسازان بسیاری را داشته ایم، گروه کامل و حرفه ای را تشکیل داده ایم که به همین منظور نیز با انجمن سینمای جوان و هنرمندان جوان نیز تعامل خوبی داریم.


تاکنون با کدامیک از هنرمندان و یا شبکه های تلویزیونی همکاری داشته اید؟
درخصوص بحث تلویزیون مجری های برنامه صبح بخیر ایران همچون آقای رفیعی و یا برنامه به خانه برمی گردیم با ما تعامل داشته اند و همچنین مشتری های سینمایی ما نیز برای مثال آقای توکلی و سایر تصویربرداران سینما و تلویزیون را می توان نام برد.


چنانچه افرادی تمایل به همکاری با شما را داشته باشند، آیا قبول می کنید؟
قطعا به دنبال گسترش ارتباطات و توسعه همکاری ها هستیم و اشخاص فعال در این حوزه نیز می توانند با ارائه نمونه کار و رزومه خود و درصورت قبول شدن آنها، به ما بپیوندند.


راز موفقیت خودتان را در چه چیزی می دانید؟
ما کاملا مشتری را ولی نعمت خود می دانیم و آنها را به چشم همکار می بینیم. محیط و رفتاری دوستانه را ایجاد کرده و همواره به دنبال جلب رضایت آنها هستیم و در راستای رسیدن به این هدف به صورت شبانه روز و برخی مواقع به صورت شیفتی، پرسنل کار می کنند.


صحبت آخرتون خطاب به مشتریانی که هم با شما و هم با سایر هم صنفی های شما در ارتباط هستند، چیست؟
صحبت و خواهشی که دارم این است که وقتی افراد وسیله ای را اجاره می کنند بدانند که در واقع در آن مدت زمان معین (که در برخی موارد ساعتی و در برخی موارد مدتی طولانی است)، صاحب و مالک اموال هستند و باید همانگونه که از ابزار و وسایل شخصی خود محافظت و مراقبت می کنند، با این تجهیزات نیز رفتار نمایند چراکه شاید روزی برسد که دوباره به آن وسایل نیاز داشته باشند.
همچنین مورد بعدی که به ذهنم می رسد این است که معمولا وقتی مردم در هنگام تحویل تجهیزات به شرکت با چک کردن وسایل از سوی کارشناس روبه رو می شوند متاسفانه به شدت ناراحت شده و دچار سوء تفاهم می شوند، درصورتی که باید حتی از این امر خوشحال و خوشایند باشند و بدانند که برای استفاده های بعدی خود آنها وجود این ظرافت و دقت الزامی می باشد.

مرکز اجاره دوربین عکاسی و فیلمبرداری ، تجهیزات صدا، نور و حرکتی rent camera and lens photography equipment video camera rental mr golparast in karaj tehran iran

تجهیزات سینمایی جیبر - اجاره کرین و اپراتور

اجاره دوربین و تجهیزات حرفه ای سینمایی و فیلمسازی در تهران

عکاسی پانوراما و تور مجازی صمیمی

درج آگهی با پیامک

فروشنده و خریدار محترم لوازم عکاسی، شما می توانید برای درج آگهی در سایت، علاوه بر فرم ثبت سفارش با استفاده از سامانه پیامکی متن کامل آگهی خود (اعلام خرید و یا فروش، مشخصات ، تلفن همراه و یا ثابت و متن آگهی) را به شماره 50002691821 پیامک بفرستید.

درج آگهی در سایت رایگان است.

حذف آگهی از سایت

برای حذف آگهی تان از سایت، با همان شماره های که در سایت آگهی ثبت کرده اید، عدد 2 (متن پیامک فقط عدد 2 باشد) به شماره 50002691821 پیامک بفرستید و یا با شماره 09121943801 تماس بگیرید.

 

 

برخی از مطالب سایت

جستجوی سریع

JoomShaper